دانشنامه

پنج روش متداول استفاده از آجر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

5 روش متداول استفاده از انواع آجر : طبقه بندی و استفاده

چه تعداد از انواع آجر وجود دارد ؟آجر برای ساختمان سازی وآسفالت کاری در سرتاسر جهان استفاده میشود .

در آمریکا یک بار آجر به عنوان یک ماده برای آسفالت مورد استفاده قرار گرفت . ولی امروزه در سرتا سر جهان به طور گسترده به عنوان آجر تزیینی به جای مواد جاده مورد استفاده قرار میگیرد. آجر معمولا صاف قرار میگیرد و تشکیل یک ساختار برای افزایش ثبات و قدرت آن انجام میشود انواع مختلفی آجر وجود دارد که اکثر آنها حدود 8 اینچ طول و 4 اینچ ضخامت دارد .

انواع آجر معمولی (5 مورد) : انواع آجر هایی که در سنگ تراشی وجود دارد :

1- آجر خاک رس سوخته

2- آجر سیلیکات کلسیم

3- آجر مهندسی

4- آجر بتنی

5- آجر خاکستر خاک رس

آجر معمولا به عنوان نمای جانبی در صنعت ساخت و ساز ناشی از ویژگی های مهم ان استفاده میشود. فقط به این دلیل ک میتوان آن را یک گزینه ی مقرون به صرفه در نظر گرفت.

آجر خاک رس سوخته آجر خاک رس سوخته با فشار در قالب تشکیل شده است . سپس خشک شده و از کوره خارج میشود . وقتی این آجر در دیوار استفاده میشود باید با خاک و گچ بازسازی شود.

آجر سیلیکات آجر سیلیکات با مخوط کردن شن و ماسه ساخته شده . ساخته شده از خاکستر بادی و آهک و نتیجه ی یک فرایند شیمیایی همراه با رطوبت است . و با وجود فشار بسیار این آجر ساخته میشود . این آجر از مزایای بیشتری نسبت به آجر خاک رس برخوردار است از جمله : رنگ ظاهری آنها خاکستری است به جای رنگ مایل به قرمز . شکل آن یکنواخت است و نیازی به گچ کاری ندارد. این آجر قدرت تحمل بالایی نسبت به آجر خاک رس دارد.

آجر مهندسی آجر مهندسی آجر تولید شده در دمای بسیار بالا میباشد . این آجر بسیار متراکم و قوی است و جذب آب و قدرت را افزایش میدهد . آجر مهندسی ظرفیت بار و ویژگی ضد رطوبت بسیار عالیی دارد . همچنین در برابر مواد شیمیایی مقاوم است

آجر بتنی آجر بتنی از بتن جامد ساخته شده است . آجر بتنی معمولا در نما ، نرده ها و... استفاده میشود. و زیبایی خاصی فراهم میکند . این آجر را میتوان با استفاده از رنگدانه ها به رنگ های مختلف در آورد. آجر خاکستر خاک رس این آجر با خاک رس و خاکستر ساخته شده .و در دمای حدود 1000 درجه ی سانتی گراد ساخته میشود . و در تماس با رطوبت و آب گسترش میابد .

چرا آجر محبوب است ؟

• آجر ترکیبی از رنگ های طبیعی و بافت های مختلف است

• استقامت بسیار بالایی دارد

• تخلخل . قابلیت انتشار و جذب رطوبت یکی از خواص مهم و مفید آجر است . و برای تنظیم درجه ی حرارت و رطوبت در داخل سازه ها مناسب است • حفاظت از آتش – آجر در برابر حفاظت از آتش بسیار قوی و مقاوم است

• میرایی صدا - عایق صدا آجر به طور معمول 45 دسی بل برای 4.5 اینچ ضخامت آجر و 50 دسی بل برای آجر نه اینچ ضخامت دارد.

درباره شالوده

وب سایت شالوده، وب سایت تخصصی ارائه و بررسی جامع مصالح ساختمانی می باشد. در این سایت ضمن بررسی و ارائه مقالات آموزشی صنعت ساختمان، فروش و ارائه مستقیم خدمات و مصالح ساختمانی انجام می گیرد. 

همکاران

تماس با ما

 
 
 
تهران: 02187761351
اصفهان: 03132244251
همراه:09305182314
 
فکس: 02187761351

همکاری با ما

در صورتی که تولید کننده مصالح ساختمانی هستید یا فعال صنعت ساختمان (پیمانکاران ساختمانی، معماری و...) می توانید با شالوده همکاری نمایید.