دانشنامه

طراحی مجدد آشپزخانه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شاید شما هم جز افرادی هستید که تصمیم به تغییردر آشپزخانه خود گرفته اید ولی نمیدانید از کجا شروع کنید!؟

در این مورد هر شخص روش خاص خود را دارد به طور مثال برخی از افراد از تغییر وسایل و تعدادی دیگر با جمع آوری عکس  و مدل از آشپزخانه شروع میکنند.

صاحب خانه ممکن است در این مرحله یک سال یا بیشتر وقت صرف کند قبل ازینکه با طراحان اشپزخانه یا پیمانکاران عمومی مشورت داشته باشند. هنگامی که شما به اندازه کافی فکر کردید و چراغ سبز به بازسازی اشپزخانه دادید باید چه کار کرد؟؟

ما در 9 مرحله جزییات را به شما اموزش میدهیم:

مرحله 1: آنچه شما نیاز دارید :

در این مرحله همه چیز درباره نحوه استفاده از اشپزخانه وپیدا کردن طرح متناسب با سبک زندگی و خانوادگی را بیان میکنیم.ایده گرفتن از هر منبعی امکان پذیر است.

درباره اولویت های خود فکر کنید:

بسیاری از مردم در انجا اشپزی میکنند و در انجا تجمع میکنند ونیاز دارند در انجا  در حرکت باشند .شما گزینه های بیشتری نیاز دارید؟؟یا میتوانید با گزینه های موجود در اشپزخانه خود کار کنید؟؟

عکسهایی از اشپزخانه را با توجه با ویژگی و سبک زندگی خود ذخیره کنید. عکسهای شما میتواند سازمان یافته و به صورت یک مجموعه باشد یا میتواند به صورت تصادفی و در هم باشد.

 

 

 مرحله 2: پژوهش و برنامه ریزی:

 برای شروع پروژه اماده اید؟

بهترین راه برای شروع، داشتن یک نقشه و طرح تدوین شده و توجه به بودجه اولیه است. هر دواین موارد میتواند تغییر کند بنابرین نباید احساس کنید که فقط یک بار شانس انتخاب دارید بودجه و طرح نهایی غالبا چندین بار در طول فرایند طراحی به صورت هماهنگ تغییر میکنند شما با تحقیق بیشتر میتوانید بین انچه میخواهید و انچه از عهده شما بر میاید به نتیجه برسید.

مرحله 3:یافتن افراد ماهر در حیطه کاری مورد نیاز شما

در این مرحله برای  انجام کارهایی از قبیل ساخت کابینت ها ، برق کشی ،لوله کشی و.. به افراد متخصص در ان زمینه نیاز دارید.برخی از افراد با بازدید از نمایشگاه و فروشگاه های بزرگ کابینت شروع میکنند. بسیاری از صاحب خانه ها با مراجعه به دوستان و همکاران، یک طراح یا معمار استخدام میکنند. جوانب مثبتی که میتواند این کار داشته باشد این است که اجازه برنامه ریزی بر فضا، بودجه، انتخاب لوازم جانبی، خرید، سفارش محصولات و کمک به شما برای راه اندازی یک آشپزخانه موقت و مدیریت پروژه از ابتدا تا انتهای ان را میدهد!

 

 

 مرحله چهارم : طراحی شماتیک 

  این فاز شامل طرح اولیه، برنامه ریزی فضا، طرح های مقدماتی کف وطرح و سایز کابینت ها  میباشد. ما سعی می کنیم برای حفظ مشتریان،بیشتر بر روی طرح و طرح ریزی  فضا  متمرکز شویم.به هر حال شما به یک طرح برای برنامه ریزی بروی مواد و مصالح و مقادیر مورد نیاز و مساحت و در نهایت هزینه نهایی نیاز دارید. بهتر است قبل  از اغاز فرایند صاحبه پیمانکار در ابتدا یک بسته طراحی اولیه و محدوده کاری به وی ارائه کنیم.. 

مرحله پنچم : لوازم و مشخصات نهایی 

در طی این فرایند و حتی قبل از ان، مطمعنا شما عکس های زیادی از اشپزخانه های ایده ال و مورد نظر خود را ذخیره کرده اید.شما سبک مورد نظرتان را  که میتواند مدرن ،کلاسیک، سنتی و یا حتی طرح شخصی  باشد را انتخاب کرده ایدو  میدانید که به طور مثال اشپزخانه ای سفید میخواهید یا اشپزخانه ای با چوب های طبیعی و یا رنگ های !دیگریمد نظر شماست اکنون باید انتخابات نهایی خود را درباره وسایل و لوازم انجام دهید، که این انتخاب شامل موارد زیر میباشد

مدل و نوع سازه کابینت ها ،سبک درها، و رنگ نهایی

جنس و ومواد اشپزخانه

یخچال و فریزر و سایر لوازم برقی

سینک اشپزخانه و شیر اب

وسایل نوری

کف سازی

لوازم تزیینی

 

 

مرحله 6: کار بروی روند  طراحی و ساخت اسناد و ساخت و ساز

در این مرحله زمان ان است که طراحی، طرح پایانی کف، چزییات لوازم برقی و ماشینی، وسایل روشنایی و نماهای خارجی نهایی شود. اکنون زمان ان است که مجوز نهایی برای نقشه ها و طرح های ساخت و ساز را بگیرید  .بسیار مهم است که انتخاب نهایی لوازم خود را انجام بدهید زیرا در این مرحله قیمت نهایی از طرف پیمانکار.مشخص خواهد شد.

اکنون زمان رهبری کردن میباشد .شما به یک معمار، طراح یا یک پیمانکار برای نهایی سازی تشریفات اداری و مجوز این کار نیاز دارید.

 

درباره شالوده

وب سایت شالوده، وب سایت تخصصی ارائه و بررسی جامع مصالح ساختمانی می باشد. در این سایت ضمن بررسی و ارائه مقالات آموزشی صنعت ساختمان، فروش و ارائه مستقیم خدمات و مصالح ساختمانی انجام می گیرد. 

همکاران

تماس با ما

 
 
 
تهران: 02187761351
اصفهان: 03132244251
همراه:09305182314
 
فکس: 02187761351

همکاری با ما

در صورتی که تولید کننده مصالح ساختمانی هستید یا فعال صنعت ساختمان (پیمانکاران ساختمانی، معماری و...) می توانید با شالوده همکاری نمایید.